Dolina Sztoły

Sztoła, Sławków

Dolina Sztoły jest to idealne miejsce na spacer z dziećmi. Widowiskowy szlak biegnie wzdłuż meandrującej rzeki Sztoły. Rozpoczyna się w pobliżu Żurady, gdzie znajduje się źródło rzeki Sztoły - uznane za pomnik przyrody. Źródło daje początek rzece, która, zasilana po drodze wodami Baby, osiąga długość 13 kilometrów i uchodzi do Białej Przemszy. Dodatkową atrakcją jest sztuczny zalew Leśny Dwór. Jednak niesamowite wrażenie zrobi na Was dolna część Sztoły, to miejsce gdzie znajdziecie przepiękne meandry, piaszczyste zbocza oraz wspaniały sosnowy las, w którym można, podziwiać piękno przyrody i odetchnąć ze spokojem naprawdę świeżym powietrzem.

Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.