Kraków - Żywe Muzeum Obwarzanka

Ignacego Paderewskiego 4, Kraków

Krakowski obwarzanek jest kulinarnym dziedzictwem. Wypiekany jest już od ponad 600 lat, posiada również unijny znak Chronione Oznaczenie Geograficzne. Jest regionalnym przysmakiem nieodłącznie kojarzonym z Krakowem i Małopolską. W muzeum nie tylko poznacie historię krakowskiego obwarzanka i dowiecie się np. czym różni się obwarzanek od precla, ale możecie również uczestniczyć w warsztatach na których pod okiem specjalistów upieczecie swój własny obwarzanek. Dzieci z radością podejmą się tego wyzwania, przy okazji słuchając dawki historycznych informacji. Na koniec każdy uczestnik warsztatów otrzymuje swój własnoręcznie zrobiony obwarzanek.

Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.