Przez Torfowiska Orawsko-Nowotarskie

Torfowisko Baligówka Ścieżka Edukacyjna, DW957, Czarny Dunajec

Spacer po unikatowym ekosystemie torfowiska wysokiego pozwala podziwiać krajobrazy, których nie spodziewamy się na Podtatrzu, ale również zapewnia dużą dawkę wiedzy i możliwość podziwiania rzadkich roślin, między innymi rosiczki. Torfowisko Baligówka to, obok rezerwatu Bór na Czerwonem koło Nowego Targu, jedyne miejsce udostępnione dla turystyki na rozległym obszarze Torfowisk Orawsko-Nowotarskich. Leży pomiędzy miejscowościami Czarny Dunajec i Piekielnik. Na Torfowisku Baligówka znajduje się niezwykła ścieżka edukacyjna, która opisuje proces powstawania torfowisk wysokich, unikatową florę i faunę torfowisk oraz zagrożenia dla całego ekosystemu. Na ścieżce tej znajduje się 13 tablic edukacyjnych, można na nich znaleźć ciekawostki dotyczące tego miejsca. Po deszczu najlepiej wybrać się tam w gumiakach. Obok ścieżki edukacyjnej znajduje się bacówka. Zainteresowani tematem mogą też odwiedzić również Centrum Promocji i Ochrony Torfowisk w Chochołowie, które od kilku lat działa w Chochołowie.

Poleca: Jasiek Sabała
Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.