VeloDunajec – najpiękniejsza trasa rowerowa!

Przecina 7 pasm górskich, objeżdża 3 duże jeziora i zagląda pod bramy 7 zamków. Na południu łączy się ze Szlakiem Wokół Tatr, od Starego Sącza do Ostrowa ma wspólny przebieg z EuroVelo11 (VeloNatura) a w Wietrzychowicach, miejscu gdzie Dunajec wpada do Wisły spotyka się z Wiślaną Trasą Rowerową. Nie jest jeszcze w 100% gotowa, a odcinek między Nowym Sączem, a Tarnowem lepiej pokonać pociągiem – chyba że ktoś lubi wyzwania Ta trasa na pewno już wkrótce nie będzie „poza utartym szlakiem”. Za dużo tu różnorodnego rodzaju atrakcji. Mapka przedstawia trasę z objazdami (nieoficjalne) aktualnymi na sierpień 2020. Proponuję ją pokonać z Nowego Targu jadąc zgodnie z biegiem Dunajca (ok. 230 km). Potem Wiślaną Trasą Rowerową można dojechać do Krakowa. Na dobry początek trasy warto spróbować słynnych nowotarskich lodów tradycyjnych, a jak ktoś będzie miał więcej czasu może skorzystać z oferty tutejszego lotniska – loty widokowe, skoki na spadochronie.
Polecane: Asia / Nowy Targ
Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania
Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków
Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja
Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna
Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.