Wzdłuż Dunajca na rowerze

To propozycja dla wszystkich, którzy preferują wycieczki rowerowe po trasach odseparowanych od ruchu ulicznego – dla początkujących rowerzystów, rodzin z dziećmi. Na trasie często też można spotkać rolkarzy. Ta propozycja to ok. 15 km część trasy rowerowej VeloDunajec na odcinku Nowy Targ – Harklowa. Trasa jest bardzo dobrze oznaczona, bezpieczna dla dzieci, asfaltowa i płaska. Na niektórych odcinkach dopuszczony jest ruch lokalny. Przy trasie często można poobserwować pasące się barany. Oczywiście wycieczka może być znacznie dłuższa aż do Jeziora Czorsztyńskiego i dalej. Można ją urozmaicić zwiedzaniem Nowego Targu czy Łopusznej. Wycieczkę można rozpocząć od rzeźby owcy rowerzystki (jedna z trzech rzeźb na nowotarskim owczym szlaku) przy kładce na Białym Dunajcu – obok lotniska w Nowy Targu (polecam loty widokowe), a zakończyć pysznym hamburgerem - Food truck z ogródkiem w Harklowej. Można też wypożyczyć rower przy Food trucku i wybrać się na słynne lody do Nowego Targu.
Polecane: Asia / Nowy Targ
Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania
Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków
Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja
Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna
Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.