Z widokiem na Tatry Zachodnie

Płazówka, Witów

Roztoki – Płazówka – Mietłówka - Prędówka – Butorowy Wierch. Wycieczkę rozpoczynamy w Roztokach, tam gdzie potoki z Doliny Kościeliskiej i Chochołowskiej łączą się tworząc Czarny Dunajec. Koryto rzeki wypełniają jasne otoczaki, a brzegi porastają wielkie liście lepiężników. Leśną drogą dochodzimy na Polanę Płazówkę, na której znajduje się zabytkowa kaplica z 1892 roku unikatowym neogotyckim stylu. Widać stąd otoczenie Doliny Chochołowskiej i Kościeliskiej, w tym najwyższy szczyt Tatr Zachodnich – Bystrą. Z Płazówki podchodzimy na kolejną polanę – Mietłówka, która znajduje się na grzbiecie Pogórza Gubałowskiego. Latem kwitnie tu bujna łąka z mieczykami i wierzbówką. Przez lesisty wierzchołek Palenicy Kościeliskiej przechodzimy na Prędówkę z kolejną starą kapliczką i pięknym widokiem na Zakopane, Kościelisko, Giewont i Czerwone Wierchy. Możemy stąd zejść do Kościeliska lub wędrować dalej przez Butorowy Wierch i Gubałówkę kończąc wycieczkę w Zakopanem.

Poleca: Jasiek Sabała
Miejsca polecane przez bohaterów
Jasiek

Kocham przyrodę i codziennie mam z nią do czynienia.  Pokazuję ludziom jak o nią dbać i co oferuje nam w zamian.

Ania

Jestem przewodniczką i na co dzień odkrywam przed innymi piękno wyjątkowych miejsc. Miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy.

Rodzina Mazurków

Uwielbiamy rodzinne podróże i wypady za miasto. Wspólnie odkrywamy to, co przyjazne rodzinie. Znajdujemy miejsca w których można czuć się jak u siebie, a dzieci są w swoim żywiole.

Bartosz i Maja

Smakujemy Małopolskę. I wciąż jesteśmy jej głodni. Podróżujemy po niej by poznawać i odkrywać jej kulinarne tajemnice.

Anna

U mnie wiele kręci się wokół roweru. Więc kiedy tylko znajduję czas z przyjemnością odkrywam Małopolskę i na okrągło szukam dla siebie nowych tras.